صفحه اول    درباره ما    اعضاء انجمن    پیوندها    تماس با ما    تعرفه تبلیغات  
چهارشنبه، 22 آذر 1396 - 13:50   
  تازه ترین اخبار:
 
 
 ورود اعضاء
    نام کاربری
   
    کلمه عبور
   
    مرا به یاد بسپار
   
    کاربر جدید!
    فراموشي كلمه عبور؟
- اندازه متن: + -  کد خبر: 100صفحه نخست » انجمن در مطبوعاتدوشنبه، 20 دی 1389 - 07:33
خبرگزاری مهر
محمد رضا پناهنده:تشکلهای موادغذایی نباید در حاشیه نظام سلامت بمانند
وارد کنندگان شناسنامه دار می توانند بازوی مشورتی دولتمردان و سیاستگزاران در این این حوزه باشند.
  


خبرگزاری مهر
1389/10/20


رئیس انجمن صنفی واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی با عنوان اینکه تشکلهای وارداتی کالاها و محصولات مربوط به حوزه سلامت نباید در حاشیه تصمیم گیریهای نظام سلامت باقی بمانند، گفت: وارد کنندگان شناسنامه دار می توانند بازوی مشورتی دولتمردان و سیاستگزاران در این این حوزه باشند.


سید محمدرضا پناهنده در حاشیه نشست بررسی فرصتنها و تهدیدات امنیت و ایمنی مواد غذایی و آشامیدنی وارداتی به خبرنگار مهر گفت: در چند دهه اخیر زنجیره نظام غذایی به دلیل گسترش شهرنشینی و شکل گیری مصرف کنندگان جدید، رشد قابل توجهی را به ویژه در کشورهای در حال توسعه تجربه کرده اما آنچه که در هیچ نقطه از جهان و در هیچ زمانی تغییر نکرده است ارتباط بی واسطه مواد غذایی و آشامیدنی در حفظ و ارتقای سلامت جامعه و ارتباط معنادار آن با توسعه اقتصادی کشورها است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مواد غذایی و آشامیدنی گسترش محصولات قاچاق یکی از بزرگترین معضلات تهدید کننده سلامت جامعه است، افزود: در جهان امروز با توجه به تنوع محصولات غذایی و آشامیدنی، بخشی از نیاز جامعه از طریق واردات تامین می شود اما این واردات باید تحت نظارت وزارت بهداشت و از مبادی قانونی و بر اساس استانداردهای معتبر انجام شود.

پناهنده ادامه داد: واردات مواد غذایی نوعی فعالیت حرفه ای و تخصصی است که نیازمند دانش، تجربه و تعهد کافی است و وارد کننده بعنوان تامین کننده قانونی بخشی از نیاز جامعه باید دارای شناسنامه و هویت مشخص نزد مراجع ذیصلاح باشد.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی از واردکنندگان معتبر و دارای شناسنامه بعنوان سربازانی که جامعه را از هجوم اقلام قاچاق و تقلبی در امان نگه می دارند نام برد و افزود: تنها راهکار تامین امنیت و ایمنی محصولات غذایی و آشامیدنی، حمایت از واردات قانونی و ضابطه مند و مبارزه با پدیده شوم قاچاق است.

وی عوارض و آسیبهای شیوع پدیده شوم قاچاق در این حوزه ها را در چهار محور کلی دسته بندی نمود و افزود: اول آسیبهایی که به سلامت مصرف کننده وارد می شود که هم از جهت اخلاقی و انسانی قابل توجه و ملاحظه است و هم از جهت هزینه هایی که به نظام بهداشت و درمان جامعه تحمیل می کند. دوم آسیبی که به نظام اداری کشور وارد می شود. سوم آسیبی که به فرهنگ سلامت و بهداشتی جامعه وارد می شود و چهارم آسیبی است که به بخش خصوصی و سرمایه گذاران این حوزه که با تلاش فراوان اقدام به شناسایی و واردات محصولات با کیفیت تحت نظارت وزارت بهداشت می کند، تحمیل می شود.

پناهنده همچنین خدشه دار شدن امنیت روانی جامعه بواسطه شیوع فرآورده های قاچاق را حائز اهمیت دانست و گفت:
این اقلام شاید با هدف نپرداختن مالیات و هزینه های گمرکی و یا به علت ممنوعیت قانونی به لحاظ فروش قاچاق شوند اما در همه جای دنیا به علت نامشخص بودن ترکیبات موجود در اقلام قاچاق، نامعلوم بودن محل تولید و تاریخ تولید و عدم نظارت غیرقابل استفاده محسوب می شوند.

وی در خصوص نقش تشکلهای صنفی و وارداتی در مقابله با قاچاق محصولات غذایی و آشامیدنی گفت: مقابله با پدیده قاچاق نیازمند یک همت همه جانبه و فراگیر است و علاوه بر مردم و دولت، تشکلهای وارداتی که از اجتماع وارد کنندگان قانونی و شناسنامه دار بوجود آمده اند می توانند به عنوان بازوی مشورتی برای دولتمردان و سیاستگزاران اقدام به ارائه مشاوره های کاربردی جهت بازنگری قوانین قدیمی، تنظیم آیین نامه های اجرایی و مدیریت واردات نمایند تا مسیر تحقق تامین ایمنی و امنیت مواد غذایی تسهیل شده و زمینه برای حفظ و ارتقاء سلامت جامعه بعنوان مهمترین رکن توسعه پایدار کشور فراهم آید.

پناهنده یکی از راهکارهای مناسب در خصوص نظارت بهینه بر شبکه توزیع را از طریق شبکه های زنجیره ای دانست و افزود: بدون تردید ایجاد و توسعه فروشگاههای زنجیره ای می تواند نقطه آغازی بر نهضت سالم سازی شبکه توزیع تلقی شود که امنیت مصرف کننده از نظر سلامت کالا، اصالت کالا، قیمت عادلانه و مصوب و تاریخ مصرف کالا تامین شود.

به گزارش مهر، نشست بررسی فرصتنها و تهدیدات امنیت و ایمنی مواد غذایی و آشامیدنی وارداتی با سخنرانی محمد حسین برخوردار، رئیس مجمع عالی واردات و حسن رادمرد، رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت بازرگانی در زمینه مدیریت واردات و هدفمندی یارانه ها برگزار شد.
 

جهت مشاهده متن کامل در خبرگزاری مهر اینجا کلیک کنید

تعداد بازدید: 1047 ،    
  

نظرات کاربران: 1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)

مسوول محترم
سلام علیکم
احتراماً باستحضار می رساند شرکت حمل و نقل بین المللی درخشان راه ایرانیان ( کریر – فورواردر ) ، نماینده انحصاری شرکت حمل و نقل بین المللی ( ESL ) انگلستان با کادری مجرب خدمات مشروحه ذیل را در راستای ارتقاء کمی و کیفی حمل و نقل ماشین آلات سبک و سنگین در زمینه های مختلف ارائه می نماید :
- حمل زمینی : این مجموعه با تحت پوشش داشتن بیش از یکصد دستگاه کامیون و تریلی از نوع چادری ، بغل دار ، کفی ، بوژی ، یخچال دار واجد شرایط کنوانسیون های تیر و سی . ام . ار ، قابلیت حمل هرگونه ماشین آلات صادراتی و وارداتی را داراست .
- حمل دریائی : این مجموعه با داشتن روابط نزدیک عملیاتی با خطوط کشتیرانی بین المللی بخصوص در کشورهای انگلستان ، آلمان ،ایتالیا ، ترکیه، امارات متحده عربی ، کره جنوبی ، چین و هند ... امکان انتقال کالا از طریق دریا بصورت کانتینر و فله ، با حداقل قیمت و کمترین ترانزیت تایم را دارد .
- حمل ریلی : استفاده از ظرفیت بالای خطوط راه آهن داخل کشور و همچنین کشورهای همسایه به شرکت این توان را داده است تا به حمل ریلی در منطقه ای وسیع از ایران به سایر کشورها و بالعکس با هزینه حمل مناسب مبادرت نماید.
- حمل هوائی : بابرخورداری از قرارداد همکاری با خطوط معتبر خارجی و داخلی امکان جابجایی کالا به صورت خرده بار و چارترینگ بر مبنای سرعت ، دقت و مناسب ترین نرخ حمل ، از ایران به سایر نقاط و بالعکس امکان پذیر می باشد.
- خدمات ترانزیتی : این خدمات از قلمرو ج . ا . ا ، از مبادی بنادر عباس ، بوشهر و چاه بهار در خلیج فارس و مرزهای بازرگان و آستارا به مقصد کشورهایCIS عرضه میشود و هدف ما تأمین رضایت مشتریان می باشد.
همچنین از زمینه های فعالیت تخصصی شرکت انجام پروژه های لجستیکی ( دریایی و زمینی ) ، حمل محموله های ترافیکی ( سنگین و نیمه سنگین ) ، حمل های پروژه ای ( در زمینه های نفت ، و پتروشیمی و ... ) از اقصاء نقاط جهان به ایرا ن و بالعکس با اشکال مختلف ساده و مرکب و نیز حمل داخلی می باشد.
• عضویت در FIATA ، اتاق بازرگانی ج . ا . ا ، انجمن سراسری شرکت های حمل و نقل بین المللی ایران و انجمن لجستیک ایران ، سندی بر فعالیتهای رسمی این شرکت می باشد.
ما معتقدیم صرف ارائه خدمات کافی نیست بلکه توجه به درخواست مشتریان ، افزایش مستمر کیفیت ، کاهش هزینه ها و نهایتاً سرعت در انجام امور از مهمترین اصول در ارائه خدمات می باشد . با اطمینان ، حمل و نقل کالاهای خود را به ما بسپارید و اگر سوالی داشتید تردید نکنید و با ما تماس بگیرید .نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
کلیه حقوق متعلق به انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی می باشد
info@foodimporters.ir
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: دوره های آموزشی مهر ماه 96 انجمن واردکنندگان مواد غذائی و آشامیدنی