صفحه اول    درباره ما    اعضاء انجمن    پیوندها    تماس با ما    تعرفه تبلیغات  
شنبه، 31 تیر 1396 - 19:11   
  تازه ترین اخبار:
 
 
 ورود اعضاء
    نام کاربری
   
    کلمه عبور
   
    مرا به یاد بسپار
   
    کاربر جدید!
    فراموشي كلمه عبور؟
- اندازه متن: + -  کد خبر: 1262صفحه نخست » اخبار شنبه، 14 آذر 1394 - 13:09
تسهیل سرمایه گذاری خارجی با بهره گیری از ظرفیت پسابرجام
تسهیل سرمایه گذاری خارجی با بهره گیری از ظرفیت پسابرجامانجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی: رئیس مجمع واردات با بیان این که در فضای اقتصادی، نمی توان به وعده و وعیدهای سیاسی دل خوش کرد گفت: دیپلماسی سیاسی، ضروری است ولی کافی نیست و باید با تدبیر و هوشمندی شرایط و زیرساخت های اقتصادی برای جذب سرمایه گذاری را فراهم ساخت.
  

قابل توجه اعضاء محترم انجمن

رئیس مجمع واردات تاکید کرد؛ تسهیل سرمایه گذاری خارجی با بهره گیری از ظرفیت پسابرجام

رئیس مجمع واردات با بیان این که در فضای اقتصادی، نمی توان به وعده و وعیدهای سیاسی دل خوش کرد گفت: دیپلماسی سیاسی، ضروری است ولی کافی نیست و باید با تدبیر و هوشمندی شرایط و زیرساخت های اقتصادی برای جذب سرمایه گذاری را فراهم ساخت.
علیرضا مناقبی در گفت‌وگو با  تسنیم اظهار داشت: تجربه جهانی در خصوص جذب سرمایه گذاران خارجی نشان داده در همه جای دنیا سرمایه گذار ها از مشارکت در پروژه های کشورهایی که نتوانسته اند به اوضاع و احوال اقتصادی خود  سر و سامانی دهند، شانه خالی کرده  اند.
وی ادامه داد: فرار سرمایه گذاران از بی برنامگی اقتصادی، موضوعی است که باید فرای مباحث دیپلماسی اقتصادی به آن نگاه شود. در فضای اقتصادی، نمی توان به وعده و وعیدهای سیاسی دل خوش کرد. بی شک دیپلماسی سیاسی، ضروری است ولی کافی نیست و باید با تدبیر و هوشمندی شرایط و زیرساخت های اقتصادی برای جذب سرمایه گذاری را فراهم ساخت.
به گفته مناقبی کشورهایی که در جذب سرمایه‌های خارجی موفق عمل می‌کنند در واقع پس‌اندازی فراتر از پس‌انداز داخلی پیدا می‌کنند و گشایش های اقتصادی دوره پسا برجام نیز از همین نقطه است که می تواند برای اقتصاد کشور امید آفرین باشد.
وی ادامه داد: شرایط اقتصادی ایران در سال های اخیر این اجازه را نداده که رتبه های خوبی از حیث امنیت سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاران به نام کشورمان به ثبت برسد ولی با بهره گیری مناسب از پتانسیل های پسابرجام می توانیم شرایط را برای مشارکت سرمایه گذاران خارجی فراهم کنیم.
به گفته مناقبی، ایجاد و تصویب قوانین حمایتی از سرمایه و سرمایه گذاری، حمایت و تشویق دولت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی، تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت اقتصادی،تامین امنیت سرمایه گذاری و توجه خاص به مؤلفه مالکیت مادی و معنوی فرهنگ سازی سرمایه گذاری، برداشتن موانع و بروکراسی اداری در سر راه سرمایه گذاری، ایجاد باور داخلی برای جذب سرمایه گذاری خارجی، پذیرش رویه های علمی تجربه شده در دنیا می تواند در این مسیر گره گشا باشد.
مناقبی تصریح کرد: در زمینه های مختلف چون کالاهای آی تی، کالاهای سلامت محور، توریسم، حمل و نقل ریلی، هوایی، کالاهای مرتبط با مصرف دانش آموزی نظیر نوشت افزار، کشاورزی، فولاد، نفت و گاز و پتروشیمی به صراحت می توان گفت از یک سو مزیت های رقابتی، از سوی دیگر تقاضای مصرف و علاوه بر همه این ها، نیاز به تکنولوژی فنی و مدیریتی وجود دارد. بنابراین سرمایه گذار خارجی
می تواند به شکل واقعی شیوه های مدرن و به روز را برای فعال سازی ظرفیت ها موجود به کار گیرد
رئیس مجمع واردات در پایان تاکید کرد: باید هدف ما از ورود سرمایه گذار خارجی تأمین این نیازها باشد و اجازه ندهیم
بی برنامگی های اقتصادی و تجاری سبب فرار سرمایه گذاران از کشور شود.

تعداد بازدید: 479 ،    
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
کلیه حقوق متعلق به انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی می باشد
info@foodimporters.ir
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: دوره های آموزشی مردادماه 96 انجمن واردکنندگان مواد غذائی و آشامیدنی