صفحه اول    درباره ما    اعضاء انجمن    پیوندها    تماس با ما    تعرفه تبلیغات  
چهارشنبه، 22 آذر 1396 - 13:47   
  تازه ترین اخبار:
 
 
 ورود اعضاء
    نام کاربری
   
    کلمه عبور
   
    مرا به یاد بسپار
   
    کاربر جدید!
    فراموشي كلمه عبور؟
- اندازه متن: + -  کد خبر: 129صفحه نخست » اخبار شنبه، 31 تیر 1391 - 05:06
رئیس مجمع واردات: ریشه امضاهای طلایی باید خشک شود
باید ریشه‌های امضای طلایی به‌ویژه در سیستم ارائه تسهیلات برچیده شود.
  


رئیس مجمع واردات:


باید ریشه‌های امضای طلایی به‌ویژه در سیستم ارائه تسهیلات برچیده شود.

رئیس مجمع واردات با بیان مطلب بالا به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: یکی از الزاماتی که در بحث مدیریت واردات مدنظر است، جلوگیری از واردات غیر کیفی و توجه به تامین به موقع اقلام وارداتی ضروری است که موجب غنای تولید و تنظیم بازار می‌شود و مسلما واردات بهینه تنها از طریق تجار شناسنامه دار، با سابقه و مسلط به امور بین الملل محقق خواهد شد. ما باید با بها دادن به بخش خصوصی کشور و کاهش برورکراسی زائد اداری ،فضا را برای تقویت حضور فعال تجار و بازرگانان متعهد بهبود ببخشیم.

محمد حسین برخوردار ضمن برشمردن خواسته‌های منطقی بازرگانان، با بیان اینکه سیستم بانکی و سیاستگذاری اقتصادی کشور باید از تجارت قانونی کشور حمایت و به خواسته‌ها و نیاز آنها اعتنا کرده و فضای غیر شفاف در فرایند ثبت سفارش را از بین ببرد، گفت: باید از تصمیمات آنی که موجب غافلگیر شدن تجار و بر هم خوردن برنامه ها می‌شود، پرهیز شود و ریشه‌های امضای طلایی به‌ویژه در سیستم ارائه تسهیلات برچیده شود و این در شرایط تحریم از اولویت و حساسیت بیشتری برخوردار است و باید به عنوان یکی از ابزارهای مدیریت فشار تحریم ها مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به رابطه همپوشانی تولید ملی و مدیریت واردات گفت: بدون شک ما هنگامی می‌توانیم از تجارت بین المللی خودمان استفاده مناسب کنیم که چیزی بدهیم و چیزی بگیریم. پس از این زاویه هم تولید ملی بسیار مهم است و هم مدیریت واردات و این همان نقطه هم پوشانی تجارت و تولید است که هردو مد نظر مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

او تاکید کرد: باید از فرصتهایی که در عرصه تجارت بین المللی پیش رویمان قرار می‌گیرد، با حداکثر توان و برنامه ریزی بهره‌برداری کنیم.

رئیس مجمع واردات با تاکید بر این نکته که مدیریت موثر واردات موجب کاهش وابستگی به اقتصاد نفتی خواهد شد، تصریح کرد:امروز اقتصاد کشور در حال یک تجربه جدید برای کاهش وابستگی به اقتصاد نفتی است و در این شرایط ویژه، تجار می‌توانند بهترین کمک کار باشند.

برخوردار نقش تجار را در مدیریت فشار تحریم ها موثر برشمرد و افزود: تجار از طریق مبادله کالا و خدمات می‌توانند ضمن دور زدن تحریم‌ها، سبب انتقال دانش فنی و تکنولوژی شوند و با بهبود تخصیص منابع، محیط مناسب جهت مدیریت فشار تحریم ها را فراهم کنند. دور زدن تحریم ها فقط با دست پرتوان بخش خصوصی میسر خواهد بود.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

تعداد بازدید: 265 ،    
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
کلیه حقوق متعلق به انجمن واردکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی می باشد
info@foodimporters.ir
پشتیبانی توسط: sievo.ir
  خبر ویژه: دوره های آموزشی مهر ماه 96 انجمن واردکنندگان مواد غذائی و آشامیدنی